Teammanager Informatieadvies 32 u p/w

Gelderland 28 - 32u p/w HBO
Swoosh-headers

Functieomschrijving

Aanleiding
Zutphen brengt een deel van de IV/ICT-dienstverlening onder bij leveranciers en bouwt een regieorganisatie: de gemeente aan het stuur, de leverancier in de uitvoering. Zutphen werkt toe naar een inrichting met de teams Informatieadvies en Informatiediensten, conform de daarover te nemen besluitvorming.
De overgang naar regie is één transitie. Vier bewegingen lopen tegelijk en grijpen in elkaar: organisatie en mensen, sourcing en regie, bestuurbare dienstverlening en interne beheersing. Een keuze in de ene beweging verschuift werk in de andere. Twee interim-teammanagers besturen deze overgang. Ieder heeft een eigen primaire opdracht, en samen zijn zij verantwoordelijk dat de vier bewegingen niet uit elkaar lopen. Als interim teammanager Informatiediensten rapporteert u aan de directeur Bedrijfsvoering en Dienstverlening.

Eindpunt van de overgang:

  • Nieuwe teams en leiding (vast, intern);
  • Definitieve mandaten en budgetstructuur;
  • Sourcing en regie op leveranciers op orde;
  • Bestuurbare dienstverlening.
Uw opdracht
Uw primaire opdracht ligt op het vlak van de continuïteit en doorontwikkeling van het team Informatieadvies. Het team Informatiediensten kent de volgende clusters, welke allen een ontwikkeling door moeten maken:

  • Informatieadvies en projecten;
  • Data.
U zorgt dat:

  • De uitkomsten van de strategische personeelsplanning zijn vertaald naar de inrichting, bezetting en ontwikkeling van het team, conform besluitvorming;
  • Portfolio en prioritering binnen de CIO-besturing werken: wat ontwikkelen we, tegen welke capaciteit;
  • Sourcingkeuzes per perceel zijn vertaald naar de gevolgen voor dienstverlening, architectuur, vraag en benodigde regie;
  • De budgetstructuur voor ontwikkeling conform besluitvorming is ingevoerd;
  • Verantwoordelijkheden, afspraken, controles en stuurinformatie zo zijn ingericht dat aantoonbaar is hoe besluiten over portfolio, architectuur en ontwikkeling tot stand komen en worden uitgevoerd.
Bestuurbare dienstverlening

Het domein heeft het zogenaamde dienstdenken omarmd, o.b.v. het 3-laags model voor publieke diensten. Dit is een governance-raamwerk dat helpt om rollen verantwoordelijkheden en de positie van ondersteunende diensten binnen een overheidsorganisatie helder in te richten. De 1ste laag wordt gevormd door de primaire publieke diensten, ook wel De Uitvoering, de 2de laag betreft de Ondersteuning, Kaders en Toezicht (ofwel de Ondersteunende Diensten). De 3de laag is de onafhankelijke interne controle. De gemeente wenst de Bedrijfsvoering aantoonbaar onder controle te brengen, met focus op (maatschappelijke) waardecreatie en het bevorderen van samenwerking.

Processen zijn nodig om de diensten te kunnen leveren. Deze zijn opgezet op basis van het Universal Servicemanagement (USM) procesmodel.

Binnen het project Optimalisatie Interne Dienstverlening (OID) is de beweging ingezet van sturen op afzonderlijke werkzaamheden naar sturen op diensten en processen. De verschillende clusters binnen Informatiediensten, Informatieadvies en Facilitair werken hieraan mee en zijn verantwoordelijk voor hun deel van de dienstverlening.

Die beweging zet u door:

  • WAT (ontwikkelopgave): diensten verder expliciteren en bestuurbaar maken: voor wie, met welke afspraken en verantwoordelijkheden, en waarop gestuurd word;
  • HOE (toepassen en borgen): de binnen OID ontwikkelde gemeenschappelijke proceswerkwijzen worden in de dagelijkse dienstverlening toegepast, niet opnieuw ontworpen;
  • WAARMEE (nog in ontwikkeling): mensen, competenties, applicaties, assets en voorzieningen worden bestuurbaar aan de diensten verbonden, met belegd eigenaarschap, beheer en mutatieroutes, voortbouwend op de lopende ontwikkeling van de CMDB en de aansluiting op assetmanagement.
Voor Informatieadvies betekent dit dat vragen, projecten en sourcingkeuzes herleidbaar zijn tot de diensten waaraan zij bijdragen, en dat de gevolgen daarvoor expliciet worden gemaakt.

Samenwerking
Wat nog definitief belegd moet worden, zoals contract- en leveranciersmanagement, dienstmanagement en proceseigenaarschap, bereidt u met de teammanager Informatiediensten voor ter besluitvorming en voert u na besluit in.

De opdracht is afgerond wanneer:

  • Het team werkt binnen vastgestelde mandaten en budgetstructuur;
  • De diensten waaraan het team bijdraagt een belegde dienstmanager hebben en volgens de gemeenschappelijke werkwijzen worden aangestuurd;
  • Vraag en levering tussen beide teams aantoonbaar op elkaar aansluiten, met werkende afstemming en escalatie;
  • De vaste teammanager een werkend team, de mandaten, de openstaande besluiten en de lopende afspraken heeft overgenomen.

Wat wordt er van jou gevraagd?

Eisen bij de opdracht:

  • Je hebt minimaal 5 jaar werkervaring in de rol van leidinggevende in een IV/ICT-organisatie
  • Je hebt werkervaring met een organisatie- en/of regietransitie in IV/ICT
  • Je hebt een afgeronde opleiding op minimaal hbo-bachelorniveau

Wensen bij de opdracht:

  • Je hebt werkervaring met het inrichten van portfolio en prioritering van IV-ontwikkeling
  • Je hebt werkervaring met het inrichten van CIO-besturing, mandaten en escalatie
  • Je hebt werkervaring met het bestuurbaar maken van dienstverlening
  • Je hebt werkervaring binnen een gemeente en/of andere overheidsorganisatie

Begint jouw trail hier?
Reageer direct
In het kort


Referentienummer2026-10129
LocatieZutphen, Gelderland
Startdatum16 november 2026
Einddatum16 mei 2027
Optie op verlengingJa
Uren per week28 - 32u p/w

Sluitingsdatum30 oktober 2026
 09:00

Kan ik je op weg helpen?

Kim Beeke

Begint jouw trail hier?

Stuur ons je CV met een korte opdrachtgerichte motivatie.

Swoosh-CTA

Discover your BlueTrail

Onze weg naar jouw nieuwe carrière

BlueTrail Intermediair

Snelle respons en opvolging

Nadat jij op een opdracht hebt gereageerd, nemen wij binnen 24 uur contact met jou op en behandelen we jouw reactie.

BlueTrail Intermediair

Persoonlijk contact

We gaan met jou in gesprek. Wij kijken niet alleen naar je kennis en werkervaring, maar vooral naar jou als persoon. Dit is voor zowel de professional als de opdrachtgever belangrijk, wij willen de juiste match maken! Als we eenmaal de juiste match hebben gevonden, dan begint jouw BlueTrail en stellen we je voor aan de opdrachtgever!

Bluetrail-nieuws-3

Match en uitwerking

Bij een succesvolle match worden de contracten opgesteld. Door middel van innovaties en digitalisering proberen wij dit proces zo kort mogelijk te maken. Zo kun jij doen waar je goed in bent, terwijl wij zorgen voor alle administratie!

zzp interim proces

Heldere communicatie en ontzorging

Ook tijdens jouw opdracht staan wij altijd voor je klaar. Onze fieldmanagers zorgen er persoonlijk voor dan alles succesvol verloopt!

Swoosh-footer (1)

Follow our trail

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.