Portefeuillemanager Vastgoed – Onbebouwd Onroerend Goed en Sport

Limburg 36u p/w 6 maanden HBO
Swoosh-headers

Functieomschrijving

Werken voor de hoofdstad van het goede leven

Werken bij de gemeente Maastricht is meer dan een baan. Het is een kans om impact te maken. Samen met collega's, inwoners en partners maak je de stad elke dag een beetje beter. Je werkt in een omgeving waar politieke belangen, maatschappelijke verwachtingen en bestuurlijke verantwoordelijkheden samenkomen. We werken aan aansprekende, diverse projecten en bieden een breed scala aan diensten. Hier werk je met, voor én in Maastricht. Draag jij hier ook aan bij als portefeuillemanager Vastgoed?

Over het team

Het team Beheer en Exploitatie is onderdeel van de afdeling Vastgoed (binnen het domein Fysiek). Dit team is verantwoordelijk voor het beheren en exploiteren van de gehele gemeentelijke vastgoedportefeuille. In totaal bestaat het team uit ongeveer 20 collega's. Er zit veel dynamiek en kennis in dit enthousiaste en betrokken team. In deze veelzijdige functie draag je actief bij aan de ontwikkeling van het vastgoed binnen gemeente Maastricht.

De functie

We zoeken een portefeuillemanager met ervaring in het beheren van een vastgoedportefeuille. De portefeuille Onbebouwd Onroerend Goed en Sport wordt beheerd door één portefeuillemanager. Vanwege ziekte zoeken we voor minimaal zes maanden vervanging.

Deze portefeuillemanager vervult de eigenaarsrol namens de gemeente. Dit portefeuilledeel bestaat uit circa 900 onbebouwde objecten en diverse sportobjecten, waaronder de buitensportaccommodaties, het Geusseltstadion en grote sporthallen.

Je werkt nauw samen met andere portefeuillemanagers, maar je vervult ook een seniorrol richting een junior portefeuillemanager en vastgoedbeheerder.

Jouw impact op de stad

Je hebt een verbindende rol tussen de strategische stakeholders en vervult een spilfunctie tussen portefeuillemanagers, juristen, beleidsmedewerkers uit het Fysiek en Sociaal domein, huurders, de bouwkundig manager, projectleiders, technisch beheerders en vastgoedbeheerders. Hierbij weet jij jouw kennis van vastgoedbeheer goed in te zetten.

Je bent omgevingsbewust en met jouw goede gevoel voor bestuurlijke en politieke verhoudingen en belangen weet je de juiste stakeholders te mobiliseren.

Je onderhandelt graag om de juiste investeringen in het vastgoed te doen en de financiën in de exploitatie te beheren.

Je maakt voorstellen ter verbetering van de (financiële) exploitatie van het vastgoed en schakelt hierbij met diverse disciplines binnen de gemeentelijke organisatie.

Je houdt wetgeving en de nieuwste ontwikkelingen in de gaten en maakt op basis daarvan keuzes voor jouw portefeuille.

Verantwoordelijkheden

Je bent verantwoordelijk voor het beheren en exploiteren van de portefeuille Onbebouwd Onroerend Goed en Sport. Denk hierbij aan erfpacht en pacht, maar ook aan het Geusseltstadion en het Geusseltbad.

Jij staat aan de lat om deze portefeuille kwalitatief en kwantitatief goed vorm te geven. Dit doe je samen met de collega's die verantwoordelijk zijn voor het vastgoedbeheer.

Wat wordt er van jou gevraagd?

Eisen bij de opdracht

  • Je beschikt over een afgeronde hbo-/wo-opleiding, gericht op het vakgebied, bijvoorbeeld Vastgoedmanagement of Facility Management.
  • Je hebt minimaal 5 jaar werkervaring in een vergelijkbare functie.
  • Je bent omgevingsbewust en weet met jouw gevoel voor bestuurlijke en politieke verhoudingen de juiste stakeholders te mobiliseren.
  • Je onderhandelt graag om de juiste investeringen in het vastgoed te doen en kunt verantwoording afleggen over de vastgoedexploitatie tijdens de P&C-momenten.
  • Je werkt graag in een omgeving waarin je veel vrijheid krijgt en zelfstandig besluiten durft te nemen. Je bent een vastgoedprofessional met lef, die met weerstand kan omgaan en kritisch durft te zijn.
  • Je communiceert overtuigend, verbindend en helder.
Wensen bij de opdracht
  • Je hebt ervaring binnen de overheid of een semipublieke omgeving.
Competenties
  • Je werkt graag in netwerken.
  • Je bent ondernemend.
  • Je werkt resultaat- en oplossingsgericht.
  • Je werkt graag samen.
  • Je neemt graag verantwoordelijkheid.

Begint jouw trail hier?
Reageer direct
In het kort


Referentienummer2026-10178
LocatieMaastricht
Startdatum16 november 2026
Einddatum14 mei 2027
Optie op verlengingJa
Uren per week36u p/w

Sluitingsdatum30 oktober 2026
 14:00

Kan ik je op weg helpen?

Nigel Leenders

Begint jouw trail hier?

Stuur ons je CV met een korte opdrachtgerichte motivatie.

Swoosh-CTA

Discover your BlueTrail

Onze weg naar jouw nieuwe carrière

BlueTrail Intermediair

Snelle respons en opvolging

Nadat jij op een opdracht hebt gereageerd, nemen wij binnen 24 uur contact met jou op en behandelen we jouw reactie.

BlueTrail Intermediair

Persoonlijk contact

We gaan met jou in gesprek. Wij kijken niet alleen naar je kennis en werkervaring, maar vooral naar jou als persoon. Dit is voor zowel de professional als de opdrachtgever belangrijk, wij willen de juiste match maken! Als we eenmaal de juiste match hebben gevonden, dan begint jouw BlueTrail en stellen we je voor aan de opdrachtgever!

Bluetrail-nieuws-3

Match en uitwerking

Bij een succesvolle match worden de contracten opgesteld. Door middel van innovaties en digitalisering proberen wij dit proces zo kort mogelijk te maken. Zo kun jij doen waar je goed in bent, terwijl wij zorgen voor alle administratie!

zzp interim proces

Heldere communicatie en ontzorging

Ook tijdens jouw opdracht staan wij altijd voor je klaar. Onze fieldmanagers zorgen er persoonlijk voor dan alles succesvol verloopt!

Swoosh-footer (1)

Follow our trail

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.