Consultant Gegevensmodellering Sr.

Zuid-Holland 24u p/w
Swoosh-headers

Functieomschrijving

Het doel van deze opdracht is het tijdelijk toevoegen van specialistische expertise aan DGABD op het gebied van SAP SuccessFactors en data, zodat de organisatie meer inzicht krijgt in de inrichting en werking van de applicatie en de daarin vastgelegde gegevens beter kan ontsluiten en benutten. De specialist verdiept zich in de gegevensstructuren en datasets binnen SAP SuccessFactors, ontsluit en analyseert gegevens en vertaalt deze naar bruikbare informatieproducten, waaronder data-overzichten, rapportages en dashboards met behulp van BI-tooling. Daarnaast draagt de specialist bij aan het inzichtelijk en overdraagbaar maken van de gegevensstructuren en draagt de opgedane kennis over aan het IV-team en de business. Hiermee wordt DGABD beter in staat gesteld om zelfstandig informatievragen te beantwoorden, managementinformatie te ontwikkelen en data uit TalentRijk effectief te benutten.

De specialist wordt tijdelijk ingezet ter versterking van het IV-team van DGABD en levert inhoudelijke en uitvoerende expertise op het gebied van SAP SuccessFactors, data-analyse, dataontsluiting en informatievoorziening. De opdracht richt zich op het vergroten van het inzicht in de gegevensstructuren en werking van de applicatie en op het daadwerkelijk ontsluiten, analyseren en toepasbaar maken van gegevens uit TalentRijk. De specialist ondersteunt het IV-team bij data- en informatievraagstukken en is in staat om zelfstandig gegevens uit SAP SuccessFactors te ontsluiten, datasets samen te stellen en deze te vertalen naar data-overzichten, managementinformatie, rapportages en dashboards, onder andere met behulp van BI-tooling. Daarbij brengt de specialist de relevante gegevensstructuren, objectrelaties en gegevensafhankelijkheden in kaart en legt deze kennis overdraagbaar vast.

De opdracht is daarmee zowel analyserend als uitvoerend en kennisopbouwend van aard. De specialist werkt hands-on met de beschikbare gegevens en tooling en draagt tegelijkertijd bij aan het vergroten van de kennis binnen het IV-team en de business. De opdracht richt zich niet op het structureel uitvoeren van functioneel beheer of reguliere beheerwerkzaamheden.

Analyse en architectuur:

  • Analyseren en inzichtelijk maken van de voor DGABD relevante gegevensstructuren binnen SAP SuccessFactors, waaronder gegevensobjecten, objectrelaties, business rules, gegevensafhankelijkheden, informatiestromen en relevante systeemkoppelingen.
  • Uitvoeren van impactanalyses bij wijzigingen in bedrijfsprocessen, applicaties, gegevensstructuren, koppelingen en informatievoorziening.
  • Signaleren van risico’s, knelpunten en verbetermogelijkheden binnen de inrichting van de applicatie en de informatievoorziening.
  • Vastleggen en borgen van de opgedane kennis in duurzame en overdraagbare documentatie, waaronder gegevensmodellen, Entity Relationship Diagrams (ERD’s), procesbeschrijvingen en beschrijvingen van datasets, gegevensstromen en relevante systeemkoppelingen.
Data en informatievoorziening:

  • Ontsluiten, analyseren en interpreteren van gegevens uit SAP SuccessFactors en het zelfstandig samenstellen van datasets ten behoeve van informatievragen, managementinformatie, rapportages, dashboards en analyses.
  • Ontwikkelen van data-overzichten, rapportages en dashboards met behulp van beschikbare rapportage- en BI-tooling en deze vertalen naar bruikbare informatie voor verschillende doelgroepen binnen DGABD.
  • Controleren en valideren van ontsloten gegevens en informatieproducten op juistheid, volledigheid en bruikbaarheid.
  • Uitwerken en waar mogelijk realiseren van oplossingen voor dataontsluiting, gegevensmodellering en data-engineering die bijdragen aan het beter beschikbaar, toegankelijk en herbruikbaar maken van gegevens.
  • Opstellen van functionele en informatiekundige requirements voor nieuwe rapportages, informatievoorzieningen, data-oplossingen en toekomstige data-initiatieven, waaronder de mogelijke aansluiting op een gezamenlijk dataplatform.
Kennisontwikkeling en advisering:

  • Ondersteunen van het IV-team bij complexe informatie-, data- en architectuurvraagstukken en bijdragen aan de verdere professionalisering van de informatievoorziening binnen DGABD.
  • Vergroten van de kennis van het IV-team en de business over de functionele werking van SAP SuccessFactors, waaronder de gevolgen van proceshandelingen, gegevensinvoer, validaties, gegevensafhankelijkheden en de wijze waarop gegevens zich door de applicatie en de onderliggende HCM-keten bewegen.

Wat wordt er van jou gevraagd?

Eisen bij de opdracht:

  • Je hebt WO werk/ denk niveau.
  • Je hebt minimaal 4 à 5 jaar ervaring in een senior rol op het gebied van informatievoorziening, data-analyse, businessanalyse of informatiearchitectuur.
  • Je hebt ervaring met SAP SuccessFactors, bij voorkeur binnen de module Employee Central.
  • Je hebt ervaring met complexe informatievoorzienings- en verandertrajecten binnen grote organisaties.
  • Je hebt ervaring met het werken in een SaaS-omgeving en met ketens waarin meerdere organisaties gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de dienstverlening. 
  • Je hebt kennis van SAP SuccessFactors en de functionele inrichting van de module Employee Central.  
  • Je hebt kennis van Data-analyse, datamodellering en gegevensstructuren.
  • Je hebt kennis van Relationale databases, gegevensmodellen en Entity Relationship Diagrams (ERD’s).
  • Je hebt kennis van Informatieanalyse, requirements engineering en impactanalyses.
  • Je hebt kennis van Managementinformatie, rapportages en dataontsluiting.
  • Je hebt kennis van Gegevensuitwisseling en systeemkoppelingen binnen een applicatielandschap.
  • Je hebt kennis van Het opstellen van functionele ontwerpen, procesbeschrijvingen en overige ontwerp- en architectuurdocumentatie. 
Wensen bij de opdracht:

  • Je hebt ervaring binnen de Rijksoverheid of een vergelijkbare complexe bestuurlijke organisatie.
  • Je hebt kennis van HR-processen en de HCM-keten.
  • Je hebt ervaring met SAP HCM, P-Direkt of vergelijkbare HR-systemen.
  • Je hebt ervaring met dataplatformen, data-engineering of Business Intelligence-oplossingen.
  • Je hebt ervaring met het adviseren over de inrichting en doorontwikkeling van informatievoorziening binnen een regieorganisatie.
Competenties:

  • Je hebt een sterk analytisch vermogen en weet complexe vraagstukken snel te doorgronden.
  • In staat om technische en functionele vraagstukken te vertalen naar begrijpelijke adviezen voor verschillende doelgroepen.
  • Je werkt zelfstandig, neemt initiatief en brengt structuur aan in complexe omgevingen.
  • Communicatief sterk en beweegt zich gemakkelijk tussen business, IV-organisatie, leveranciers en ketenpartners.
  • Je hebt overtuigingskracht en weet verschillende belangen met elkaar te verbinden.
  • Je werkt zorgvuldig en beschikt over een sterk vermogen om kennis te documenteren en overdraagbaar te maken.
  • Resultaatgericht, pragmatisch en weet hoofd- en bijzaken goed van elkaar te onderscheiden.

Begint jouw trail hier?
Reageer direct
In het kort


Referentienummer2026-10232
LocatieDen Haag
Startdatum1 december 2026
Einddatum31 juli 2027
Optie op verlengingJa
Uren per week24u p/w

Sluitingsdatum27 oktober 2026
 16:00

Kan ik je op weg helpen?

Romano de Bruin

r.debruin@bluetrail.nl
+31 (0)6 252 370 66
Whatsapp mij

Begint jouw trail hier?

Stuur ons je CV met een korte opdrachtgerichte motivatie.

Swoosh-CTA

Discover your BlueTrail

Onze weg naar jouw nieuwe carrière

BlueTrail Intermediair

Snelle respons en opvolging

Nadat jij op een opdracht hebt gereageerd, nemen wij binnen 24 uur contact met jou op en behandelen we jouw reactie.

BlueTrail Intermediair

Persoonlijk contact

We gaan met jou in gesprek. Wij kijken niet alleen naar je kennis en werkervaring, maar vooral naar jou als persoon. Dit is voor zowel de professional als de opdrachtgever belangrijk, wij willen de juiste match maken! Als we eenmaal de juiste match hebben gevonden, dan begint jouw BlueTrail en stellen we je voor aan de opdrachtgever!

Bluetrail-nieuws-3

Match en uitwerking

Bij een succesvolle match worden de contracten opgesteld. Door middel van innovaties en digitalisering proberen wij dit proces zo kort mogelijk te maken. Zo kun jij doen waar je goed in bent, terwijl wij zorgen voor alle administratie!

zzp interim proces

Heldere communicatie en ontzorging

Ook tijdens jouw opdracht staan wij altijd voor je klaar. Onze fieldmanagers zorgen er persoonlijk voor dan alles succesvol verloopt!

Swoosh-footer (1)

Follow our trail

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.