Het Serviceteam COC2 (Civiele Operationele Command & Control) is binnen de afdeling JIVC/COC2 verantwoordelijk voor het technisch implementeren en beheren van de applicaties van de Koninklijke Marechaussee, welke worden gehost in de datacenters van Defensie. Het Serviceteam heeft hiervoor alle skills aan boord, vanaf technisch ontwerp tot aan borging en uitvoering beheer en werkt in een agile / scrum setting. De leden van het Serviceteam werken deels op locatie (standplaats) en deels thuis.
Voor uitbreiding van het team wordt gezocht naar een Sr. Oracle Beheerder.
De Sr. Oracle Beheerder heeft binnen het Serviceteam de volgende taken:
- Inrichting van TAP(CU) omgevingen
- Toetsen en onderhouden van installatiedocumentatie
- Opstellen van relevante beheerdocumentatie (werkinstructies, beheerhandleiding, etc)
- Automatiseren van beheertaken
- Aanpassen geautomatiseerde deployments van applicaties iom de infra architect
- Dagelijks (operationeel) beheer (2e lijn)
- Up to date houden configuratiedossier
- Aansturing 1e Beheerder, coördinatie taken
- Maken beheerdocumentatie
- Impact Assessment standaard changes
- Advisering inrichting / uitvoering beheer
- Advisering mbt technische inrichtingsdetails
- Je neemt deel aan consignatiediensten en participeert iedere dag in projecten
- Wij werken samen met de operatie hierdoor ben je bereid om soms ook buiten de reguliere werktijden je collega's te ondersteunen.
Binnen het serviceteam COC2 ITT leveren wij betrouwbare, beveiligde IV/ICT-dienstverlening (regulier beheer en projectmatige ondersteuning) aan de Kmar. Dit doen wij op een agile werkwijze m.b.v. een Scrumteam. Het team is gestart met de focus op projectmatige ondersteuning maar transformeert steeds meer naar een DevOPS constructie waarbinnen zowel de CHANGE als de RUN (exploitatie GIT & INFRA activiteiten) opgepakt worden. De SPS zal het team versterken omdat er meer en meer beheerwerkzaamheden binnen het team belegd worden. Onder aansturing en met hulp van het team zal je werkzaamheden uitvoeren voor de KMAr. Ons team is organisatorisch nog in ontwikkeling maar technisch gezien goed op orde.
Wat wordt er van jou gevraagd?
Eisen voor deze opdracht
- Je hebt minimaal 3 jaar ervaring met het gebruik maken van specialistische en diepgaande kennis van de ICT-infrastructuur en het probleemmanagement proces om onderbrekingen in de dienstverlening met een minimale impact op te lossen; het vermogen om rationele beslissingen te nemen in een omgeving waar de emoties hoog kunnen oplopen zodat de juiste acties worden ondernomen om de impact op de klantomgeving te minimaliseren; het snel kunnen identificeren van falende componenten en alternatieven voorstellen, zoals repareren, vervangen of herconfigureren.
- Je hebt minimaal 2 jaar ervaring met Windows server, AD.
- Je hebt minimaal 2 jaar ervaring met Azure DevOps, Update management.
- Je hebt ervaring met Vmware, IIS, DHCP, DNS, Active Directory en PKI-Certificaten, Back-up and restore.
- Je hebt minimaal 3 jaar werkervaring als beheerder LINUX-systemen en Oracle-databases.
- Je hebt minimaal 2 jaar kennis van en werkervaring met complexe infrastructuren van minimaal 200 eindgebruikers op het gebied van ICT dienstverlening.
- Je hebt minimaal 3 jaar werkervaring met netwerk infrastructuren (DNS, DHCP, FTP/SFTP, Firewall).
- Je hebt minimaal 1 jaar kennis en werkervaring met SCRUM methodieken.
- Je hebt werkervaring met RedHat Enterprise-server.
- Je hebt werkervaring met Oracle Enterprise Manager (OEM).
- Je hebt een Oracle Certified Professional (OCP) certificaat.
- Je hebt werkervaring met Oracle Cloud Infrastructure (OCI).
Wat krijg je er voor terug?
Referentienummer: 2023-06284
Omgeving: Den Helder
Startdatum: Maart 2024
Einddatum: 1 juli 2024
Optie op verlenging: Ja
Aantal uur per week: 36
Intakegesprek: Nog niet bekend
Sluitingsdatum: Donderdag 1 februari om 7.00 uur
En? Ben je enthousiast?
Stuur ons je CV met een korte opdracht gerelateerde motivatie.
Ons proces
Wij geloven in intensief persoonlijk contact en streven naar een nauwe samenwerking waarin wij met kennis van de opdrachtgever zorgen voor de beste match. Wij behandelen binnen 24 uur je reactie en nemen vervolgens contact op om dit samen te bespreken. Bij een match worden de eisen en wensen van de opdracht smart uitgeschreven en adviseren we over de inhoud van je CV. Wij staan voor een heldere en transparante communicatie en trachten jou als professional volledig te ontzorgen tijdens het volledige proces.
Follow the BlueTrail - Always on track to the perfect match